W czwartek 10 wrzesienia o godz. 10:30 przedstawiciele Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” złożyli w ambasadzie Wielkiej Brytanii petycję w sprawie zwolnionych z pracy działaczy związkowych z sieci Castorama, która należy do brytyjskiej Grupy Kingfisher. Związkowcy chcieli zaapelować do brytyjskiej ambasador Anny Clunnes o podjęcie mediacji w trwającym konflikcie.

– Mimo licznych prób z naszej strony zarząd Castoramy w Polsce nie jest zainteresowany podjęciem dialogu z własnymi pracownikami. Dlatego liczymy, że pani ambasador zaangażuje się w sprawę i pomoże nam ten dialog odbudować – mówił Alfred Bujara, Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

W listopadzie 2019 roku Castorama dyscyplinarnie zwolniła z pracy 10 działaczy Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska. Powodem były krytyczne wobec pracodawcy wpisy związkowców w mediach społecznościowych. W ocenie „Solidarności” zwolnienia były niesłuszne, a firma już wcześniej utrudniała funkcjonowanie związku. – Na Wyspach Brytyjskich Castorama szanuje swoich pracowników i ich prawa. Chcemy, aby takie same standardy obowiązywały również w naszym kraju – mówi Bujara.

Zwolnieni związkowcy z Castoramy towarzyszyli Bujarze podczas składania petycji w brytyjskiej ambasadzie. – Byli również z nami też członkowie „Solidarności” z innych sieci handlowych, którzy chcieli wesprzeć swoich zwolnionych kolegów– mówi szef handlowej „S”.

Związkowcy złożyli petycję skierowaną do ambasador Anny Clunnes w czwartek 10 września o godz. 10:30 w ambasadzie Wielkiej Brytanii przy ul. Kawalerii 12 w Warszawie.

V__90AD V__70A3 V__F84D V__CCA7

 a. 001 a1. 001

Pin It on Pinterest

Share This