Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-handlu-w-niedziele-zaden-problem-tak-odpowiada-zdecydowana-wiekszosc-polakow-6465430234175617a.html?fbclid=IwAR2d9421A1L1tRZYsC5vKSSh0V4uXdGXEAjQGj_HFzPd9UvfiGhjxgkiL2k

 

70% Polaków uważa, że zakaz handlu w ogóle im nie przeszkadza, tak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRIS dla Santander Consumer Bank, opublikowanym w dniu 09.07.2020 r.

Przeszkadza tylko Koalicji Obywatelskiej w tym Platformie Obywatelskiej, której Vice Prezesem jest Rafał Trzaskowski. Sam głosował przeciwko wolnym niedzielom w handlu i obniżeniu wieku emerytalnego. Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy w Sejmie RP o uchylenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, a więc chce nam zabrać wolne niedziele.

Aby móc się przed tym bronić wsparcie prezydenta będzie nam bardzo potrzebne. Prezydenta, który stoi po stronie pracowników, a nie międzynarodowych korporacji. Takim prezydentem jest Andrzej Duda. Udowodnił to przez ostatnie 5 lat.

12 lipca rozstrzygnie się, czy zdołamy obronić wolne niedziele w handlu i emerytury, czy będziemy mieli realne szanse na to, aby w najbliższych latach skutecznie walczyć o lepsze warunki pracy i płacy. Jeśli  zostaniemy w domu i nie pójdziemy na wybory, ta szansa zostanie bezpowrotnie zaprzepaszczona.

Pin It on Pinterest

Share This