Żródło: Radio eM

„Solidarność” będzie walczyć o podniesienie standardów pracy w handlu – zapowiedział w Radiu eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków Handlu, i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

Szef „Solidarności” handlowców podkreślił, że w ostatnich latach zmieniło się dużo na korzyść pracowników handlu, m.in. wprowadzono niedziele wolne od handlu, wzrosły też płace. Gość „Rozmowy poranka” wyraził za te zmiany wdzięczność prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W najbliższym czasie związkowcy chcą walczyć o to, aby standardy pracy polskich pracowników handlu były zbliżone do zachodnioeuropejskich.

Alfred Bujara zwrócił też uwagę, że w I turze wyborów prezydenckich wielu handlowców nie wzięło udziału głosowaniu, ponieważ mieli 12-godzinne dyżury w sklepach. Tego dnia przypadała bowiem jedna z siedmiu niedziel handlowych w tym roku. Pracowało wtedy – według szacunków  przez niego przytoczonych – kilkaset tysięcy osób zatrudnionych w handlu. Szef sekcji handlowców powiedział, że część z nich zrezygnowała z dodatkowego wysiłku głosowania po kilkunastu godzinach pracy.

Artykuł: https://www.radioem.pl/doc/6397969.Alfred-Bujara-Solidarnosc-bedzie-walczyc-o-podniesienie
Cały wywiad: https://www.youtube.com/watch?v=dn10USy4eOI

Pin It on Pinterest

Share This