Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” zwróciła się z apelem o skrócenie czasu otwarcia galerii handlowych w Wigilię Bożego Narodzenia. Występując w imieniu pracowników i ich rodzin związkowcy chcą, by centra handlowe były tego dnia zamykane o godz. 14.
 „Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych dni świecie chrześcijańskim i jednocześnie najbardziej rodzinne święto w polskiej kulturze i tradycji. Wierzymy, że pracownicy handlu powinni mieć możliwość właściwego przygotowania, a następnie spędzenia z najbliższymi tego szczególnego czasu” – piszą związkowcy w apelu skierowanym do dyrektorów centrów handlowych.
Alfred Bujara, szef SKPH przypomina, że z podobnym apelem „Solidarność” występuje co roku. – Bardzo nas cieszy, że nasze wysiłki przyniosły pozytywny skutek. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim prawie wszystkie sklepy dyskontowe, super- i hipermarkety 24 grudnia będą czynne najpóźniej do godziny 14.00. Tylko jeden hipermarket się wyłamuje, dlatego wystosowaliśmy w tej sprawie pismo również do prezesa Auchan Polska – dodaje Bujara.
W piśmie do prezesa Auchan związkowcy podkreślają, że pracownicy mają prawo do godnego świętowania Wigilii Bożego Narodzenia. „Przedłużanie godzin pracy w tym dniu nie ma uzasadnienia ekonomicznego, a pod względem wizerunkowym może spowodować wyłącznie szkody” –  zwraca uwagę „Solidarność”.
Translate »