Episkopat Przeczpospolita_logo_2013olski poprze inicjatywę NSZZ Solidarność ws. ograniczenia handlu w niedzielę – powiedział w środę przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. „Potrzebny jest jakiś głos sprzeciwu wobec nadużyć w kwestii wykorzystywania pracowników” – wyjaśnił.

Pytany o tę inicjatywę podczas środowej konferencji podsumowującej obrady KEP jej przewodniczący powiedział, że wzorem innych państw europejskich „potrzebny jest jakiś głos sprzeciwu wobec tych nadużyć w kwestii wykorzystywania pracowników, a także podkreślenia świątecznego charakteru niedzieli”.
Dodał, że w tej kwestii, bez względu na religijną przynależność, każdemu należy się wypoczynek i według biskupów nie jest prawdziwy przekaz, że pracownicy chcą pracować bezustannie. „Tworzy to takie sytuacje uzależnienia, które nie budują zdrowego społeczeństwa” – powiedział.

„Społeczeństwo, które nie może odpoczywać, nie ma też żadnego czasu, żeby poświęcić swojej rodzinie. Stąd też niszczy podstawy najpierw samej rodziny, a potem całego społeczeństwa. I dlatego chcemy zachęcać, żeby włączyć się do zbierania podpisów zarówno przez stowarzyszenia religijne i wspólnoty, ale również wszystkich ludzi dobrej woli” – wyjaśnił abp Gądecki.

źródło: www.rp.pl

link do pełnego artykułu: http://www.rp.pl/Kraj/160609210-Biskupi-popra-inicjatywe-dot-zakazu-handlu-w-niedziele.html

Translate »