Trwa międzynarodowa akcja wsparcia Dariusza Kawki, działacza NSZZ „Solidarność” zwolnionego z lubawskiego oddziału IKEA Industry Poland. Udział w akcji jest bardzo prosty, wystarczy wysłać petycję drogą elektroniczną.

Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Ikea w Lubawie został dyscyplinarnie zwolniony z pracy w listopadzie 2022 roku. Otrzymał wypowiedzenie pomimo posiadania ochrony związanej z pełnieniem funkcji związkowej. Na zwolnienie związkowca nie wyraziła zgody zakładowa organizacja „S”. – Państwowa Inspekcja Pracy potwierdziła, że zwolnienie Dariusza było rażącym naruszeniem polskiego prawa pracy – podkreślają autorzy akcji. 

Zaznaczają, że pracodawca naruszył art. 281 § 1 pkt 3 Kodeksu pracy. – Inspektor pracy niezwłocznie po zakończeniu czynności kontrolnych wszczął czynności w zakresie postępowania wykroczeniowego w stosunku do osoby odpowiedzialnej za jego popełnienie – dodano w dokumencie.

Więcej informacji oraz link do wypełnienia petycji w obronie związkowca wyrzuconego z pracy można znaleźć na stronie: www.solidarnosc.org.pl

kr

zdjęcie: www.solidarnosc.org.pl

Translate »