Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część zaskarżonych przepisów z ustawy wprowadzającej zakaz handlu w niedziele i święta jest zgodna z konstytucją. Alfred Bujara z Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” wyraził zadowolenie z orzeczenia.

Jak mówił dziennikarzom w Sejmie, teraz jest czas na uszczelnienie ustawy. W tej sprawie spotkał się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

– Cieszymy się, że pani marszałek była zainteresowana losem pracowników, losem polskich kupców – powiedział.

Sklepy jako placówki pocztowe

Dziennikarze pytali o uszczelnienie przepisów ustawy wprowadzającej zakaz handlu w niedziele i święta. Alfred Bujara wyjaśnił, że chodzi o „doprecyzowanie, co to jest przeważająca działalność”. Dodał, że większość sklepów funkcjonuje jako placówki pocztowe.

– To chichot z polskiego prawa, z ustawodawstwa Sejmu, że dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji w naszym kraju – mówił.

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedzielę weszła w życie w marcu 2018 roku. Dwa miesiące później do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek Konfederacji Lewiatan, która zaskarżyła cztery przepisy nowego dokumentu ustawy, zarzucając im niekonstytucyjność.

Źródło: https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2779682,TK-podjal-decyzje-ws-zakazu-handlu-w-niedziele-Alfred-Bujara-teraz-czas-na-uszczelnienie-ustawy

Translate »