Muzeum Miedzi w Legnicy poszukuje uczestników manifestacji z 1982 roku

– W 2022 r. mija 40 lat od pamiętnych wydarzeń z 31 sierpnia 1982 r., kiedy w ówczesnym województwie legnickim doszło do najbardziej burzliwych protestów w czasie stanu wojennego. Najtragiczniej zakończyły się manifestacje w Lubinie, gdzie od kul funkcjonariuszy MO zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych.

– Do manifestacji doszło także w Legnicy, w protestach wzięło tu udział ok. 1500 osób. A wszystko rozpoczęło się o godzinie 15 koło zamku, następnie protestujący przeszli pod gmach KW PZPR, a dalej pod katedrę i w kierunku osiedla Kopernika.

– Muzeum Miedzi poszukuje ludzi (uczestników, ale i świadków tamtych wydarzeń), którzy mogliby opowiedzieć o legnickiej manifestacji z 31 sierpnia. Chodzi tutaj o każdą, nawet najmniejszą wzmiankę, epizod, który utkwił w pamięci, a w kontekście lakonicznych zapisów może uzupełnić naszą narrację o tamtym pamiętnym dniu.

– Oprócz rozmowy istnieje też możliwość rozmowy telefonicznej lub korespondencji mailowej. Osoby, które mogą coś wiedzieć na ten temat, prosimy o kontakt poprzez nasz profil na facebooku lub bezpośrednio pod adresem e-mail: marek.zak@muzeum-miedzi.art.pl

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com