W kościołach będą zbierać na szpital w Aleppo

Cztery kościoły chrześcijańskie wspólnie zbiorą pieniądze na wyposażenie sali operacyjnej szpitala w syryjskim Aleppo. Akcję wspierają wojewoda dolnośląski i marszałek województwa.

Lekarze ze szpitala w Aleppo, aby móc skutecznie pomagać, czekają m.in. na sprzęt kardiochirurgiczny, a także do gastroskopii, kolonoskopii i endoskopii. Niezbędne są też trzy respiratory, bronchoskop, rentgen do operacji ortopedycznych i neurologicznych, jak również jednostki do oczyszczania wody oraz generator prądu elektrycznego.

Celem akcji „Dar dla Aleppo” jest zebranie funduszy na zakup najpilniej potrzebnego wyposażenia. Potrzeba na to łącznie 317 786 euro.

W czwartek we Wrocławiu deklarację przystąpienia do tej inicjatywy podpisali przedstawiciele czterech kościołów chrześcijańskich: katolickiego – arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski, biskup świdnicki Ignacy Dec i biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Waldemar Pytel, arcybiskup diecezji wrocławsko-szczecińskiej Kościoła Prawosławnego Jeremiasz, a także biskup diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego Włodzimierz Juszczak.

– Zachęcamy, aby wykorzystać różne wydarzenia w naszych Kościołach, takie jak nabożeństwa, festyny parafialne, festiwale, kongresy, spotkania, aukcje, wspierając ten szczytny cel. W czerwcu 2017 roku zaprosimy na Dolny Śląsk Biskupa Aleppo, któremu przekażemy nasz dar, aby mógł on służyć wszystkich chorym w tym dotkniętym wojną i zranionym mieście – bez względu na narodowość czy wyznawana wiarę. Apelujemy do przedstawicieli środowisk akademickich, sektora gospodarczego i świata kultury o pomocy. Prosimy środki społecznego przekazu o rozpropagowywanie tej inicjatywy. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w to dzieło swoją modlitwą, pomocą i wsparciem – czytamy w deklaracji.

Jak włączyć się w akcję „Dar dla Aleppo”? Na kilka sposobów. Najprostszy to wysłanie sms-a na nr 72405 o treści Ratuje (koszt 2,46 z VAT). Pieniądze można również wpłacać na konto. Akcja trwa do końca czerwca.

Konto PLN: 63102049000000850230555762 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”

Konto EUR: PL30102049000000870230555773 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”

SWIFT: B PKO PL PW

Więcej informacji o akcji: www.dardlaaleppo.pl

Fot: Marcin Raczkowski 
pomoc-dla-aleppo-kiernikowski-3 pomoc-dla-aleppo-kiernikowski-1

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com