Kubów: Obronimy KGHM Polska Miedź – Słowa dotrzymamy

Wpływy z podatku od kopalin są zapisane w przyszłorocznym budżecie – powiedziała PAP Wiesława Dróżdż – rzecznik Ministerstwa Finansów.

Tak brzmi cytowany przez większość mediów w Polsce komunikat. I tak rzeczywiście jest. Przychody z podatku są zapisane w przyszłoroczny budżecie Państwa. Przypomnę, że autorem tego budżetu jest nie kto inny jak Platforma Obywatelska, która ten podatek wprowadziła i przez kilka lat nie chciała z tym podatkiem zrobić nic. Mieszkańcy Zagłębia Miedziowego zdają sobie doskonale sprawę jak negatywny wpływ na rozwój firmy na ww. podatek. W kampanii wyborczej deklarowałem, że zrobię wszystko aby ten podatek nie był przeszkodą w rozwoju KGHM. Mówiłem również o tym, że w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć tego największego pracodawcę na Dolnym Śląsku przed wrogim przejęciem. Z tych deklaracji się nie wycofuję. Bez KGHM nie będzie naszego regionu.

Z komunikatu cytowanego wyżej nie wynika, że wycofujemy się z deklaracji. To jest suchy komunikat mówiący o zaplanowanym przychodzie z tytułu podatku w budżecie przygotowanym przez Platformę Obywatelską.

Proszę wszystkich z „gorącymi głowami” o nie rozlicznie rządu Prawa i Sprawiedliwości po 3 tygodniach pracy. Czas pokaże i przekona tych co nie wierzyli i tych co zwątpili..

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com