Staliśmy się Chińczykami Europy

Mijający 2013 rok był dla polskich pracowników najgorszym rokiem w wolnej Polsce. Od stycznia obowiązuje wydłużony wiek emerytalny, a ostatnia nowelizacja kodeksu pracy sprowadziła nas do chińskich standardów zatrudnienia.
Jeśli dorzucimy do tego patologiczny poziom umów śmieciowych, rekordową liczbę umów na czas określony, powszechne łamanie praw pracowniczych i związkowych oraz powszechny wyzysk, to otrzymamy obraz totalnej zapaści polskiego rynku pracy. To wszystko dzieje się przy akceptacji i udziale rządzących.

„Solidarność” będzie walczyła do skutku – nie tylko w nadchodzącym 2014 roku – aż te kompromitujące, niezgodne z prawem międzynarodowym zmiany trafią do kosza.

 

W pierwszej kolejności naszym priorytetem będą działania na rzecz wzrostu wynagrodzeń, w tym płacy minimalnej, które od kilkunastu lat są przez pracodawców sztucznie zaniżane mimo rekordowo rosnącej produktywności. Będziemy też ostrzej przeciwstawiać się łamaniu praw związkowych, w tym szykanowaniu i wyrzucaniu działaczy związkowych.

 

Przedsiębiorcy i politycy będą nas traktowali tak jak sobie na to pozwolimy, dlatego będziemy walczyć. Będą kolejne „Polskie wrześnie”. I tak wygramy…!

 

 

Piotr Duda

 

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com