Solidarność nie świętuje rocznicy wyborów

Zarząd Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność nie świętuje dzisiaj 25. rocznicy wolnych, demokratycznych wyborów. „Nie ulega wątpliwości, że było to wielkie zwycięstwo związku zawodowego i polskich robotników. Wierzyliśmy, że w Polsce może być normalnie. Dzisiaj co ósmy Polak żyje w biedzie, parę milionów ludzi pracuje na śmieciówkach. Nie godzimy się na to, by ta odzyskana wolność była tak nierówno podzielona w społeczeństwie”, mówi szef Solidarności w naszym regionie, Bogdan Orłowski.

Represje, szykanowania i aresztowania, ciężkie przesłuchania, krwawa manifestacja w Lubinie, a potem ogólnopolski zryw do wyzwolenia spod ucisku totalitarnego reżimu komunistycznej Polski. Tak wyglądała droga do wolności i demokratycznych wyborów z 4 czerwca 1989r. Działacze Solidarności z Zagłębia Miedziowego nie mają jednak

powodów do radości, dlatego zarząd podjął decyzję o nie organizowaniu żadnych oficjalnych uroczystości rocznicowych. – Nie ulega wątpliwości, że było o wielkie zwycięstwo związku zawodowego i polskich robotników, którzy ciężko pracowali nad lepszą, mądrzejszą i równą dla wszystkich Polską. Wierzyliśmy, że w Polsce może być normalnie. Dzisiaj co ósmy Polak żyje w biedzie, parę milionów ludzi pracuje na śmieciówkach, parę milionów zarabia poniżej średniej krajowej. Nie godzimy się na to, by ta odzyskana wolność była tak nierówno podzielona w społeczeństwie – mówi szef „Solidarności” Mówi Bogdan Orłowski, przewodniczący Solidarności w Zagłębiu Miedziowym.

Działacze Solidarności są rozgoryczeni latami rządów PO-PSL. – Smutno nam jest, że obecnie rządzący na czele z panem prezydentem, panem premierem i całą tą wierchuszką, która przypomina egzekutywę KC PZPR nieboszczki partii, która również potrafiła robić igrzyska i udawać, że w społeczeństwie nie ma problemów. Dzisiaj w Polsce jest cała masa problemów. Solidarność pomogła, bardzo mocno zaangażowała się i wiele poczyniła, by odzyskać upragnioną wolność, ale niestety członkowie Solidarności, ludzie pracy nie skorzystali równo z tego dobrodziejstwa wolności i praw należnym polskim pracownikom – uważa przewodniczący Solidarności Zagłębia Miedziowego.

Radio Elka, Tomek Jóźwiak

 

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com