Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” dziękuje tym sieciom handlowym, które zdecydowały o zamknięciu swoich sklepów 15 sierpnia – w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dały tym samym dowód szacunku dla swoich pracowników i polskiej tradycji. Niestety, są również sieci handlowe, które zapowiedziały, że z handlu w tym szczególnym dniu nie zrezygnują. Dlatego apelujemy do wszystkich Klientów o bojkot tych placówek i nierobienie 15 sierpnia w nich zakupów.

Z żalem zauważamy, że obecnie tylko taka postawa Klientów może ograniczyć świąteczny handel. Z powodu opieszałości Parlamentu i politycznych przepychanek ustawowe regulacje dotyczące czasu pracy w 12 najważniejszych świąt wciąż nie weszły w życie. Jesteśmy tym rozgoryczeni. Obawiamy się, że ewentualne skrócenie kadencji uniemożliwi wprowadzenie tak długo oczekiwanych przez nas zmian.

Dlatego apelujemy do posłów, by po wakacyjnej przerwie na jednym z pierwszych posiedzeń Sejmu niezwłocznie rozpatrzyli wniesione przez Senat poprawki do ustawy nowelizującej Kodeks Pracy, która tysiącom pracowników handlu dała tak wiele nadziei. Nadziei na normalność i odpoczynek w dni świąteczne.

Translate »