Pismo kierowane do Pani Prezes Renaty Juszkiewicz

W hipermarketach godzinowe obroty po 21.00 stanowią poniżej 1 proc. całodziennego utargu – wyliczyła handlowa „Solidarność”. Zdaniem związkowców w obliczu kryzysu energetycznego sieci handlowe powinny skrócić godziny otwarcia sklepów. Apel w tej sprawie 9. listopada został skierowany do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Przejdź

Opinia do projektu Ustawy o polubownej działalności windykacyjnej i zawodzie windykatora.

Opinia Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność do projektu Ustawy o polubownej działalności windykacyjnej i zawodzie windykatora.

Przejdź

Związkowcy mają dość. Piszą do Ziobry. Chcą, by omijanie zakazu handlu było przestępstwem

„Przedsiębiorcom ‚opłaca się’ łamać prawo, tak długo, jak ich działalność oceniana jest jedynie przez pryzmat wykroczenia” – pisze szef „Solidarności” Piotr Duda do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Związkowcy mają dość obchodzenia prawa i chcą, aby złamanie zakazu handlu w niedziele było traktowane nie jako wykroczenie, a jako przestępstwo.

Przejdź

Pismo Zastępcy Głównego Inspektora pracy

Pismo Zastępcy Głównego Inspektora pracy

Przejdź

Pikieta w obronie lidera „Solidarności” w Nexteer

Kilkuset związkowców z NSZZ „Solidarność” protestowało przed bramą tyskiego zakładu Nexteer Automotive Poland w Tychach w obronie niesłusznie zwolnionego z pracy przewodniczącego związku w tej firmie Grzegorza Zmudy. W pikiecie uczestniczyli przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda i szef śląsko-dąbrowskiej „S” Dominik Kolorz.

Przejdź

Spotkanie z Panią Minister Marleną Maląg

Dzięki interwencji handlowej „Solidarności” będzie więcej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w sklepach naruszających przepisy dotyczące handlu w niedziele. Placówki, które uporczywie łamią prawo muszą liczyć się z karami sięgającymi nawet 1 mln zł.

Przejdź

Inspekcja pracy skontrolowała Biedronkę. Są wyniki

W niedzielę Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała ponad 200 placówek sieci „Biedronka” pod kątem otwarcia ich w dzień niehandlowy. PIP podała już wyniki kontroli w sklepach. – Okazało się, że w żadnym z nich nie była prowadzona działalność handlowa – informuje Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy. Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, apeluje jednak o kontrole także w innych sieciach.

Przejdź

Film z protestu Pracowników Handlu w Warszawie 04.11.2021r.

Dołącz do nas!

Masz problemy w pracy? Uważasz, że w Twoim zakładzie pracy potrzebny jest związek zawodowy? Porozmawiaj z kolegami i zaproponuj założenie NSZZ „Solidarność”.

Translate »