„Wszystkim, którzy mówią, że odbieramy im wolność, mówię: przeprowadźmy w Polsce referendum i zdecydujmy, czy niedziela ma być wolna, czy ma być normalnym dniem pracy. Ale dla wszystkich, nie tylko dla handlu” – mówi Piotr Duda, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Handel w niedziele: obchodzenie prawa?

Piotr Duda w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” stwierdził, że „to już nawet nie jest omijanie prawa, ale śmianie się z ustawodawcy i naplucie w twarz. Te same podmioty w swoim krajach są przykładnymi pracodawcami – jeżeli jest jakieś prawo, stosują się do niego, a nie obchodzą je. A tutaj? Dla mnie to są zwykli przestępcy”.

Zapowiedział skierowanie apelu do Głównej Inspektor Pracy o kontrolę i maksymalne kary.  „Tak naprawdę państwo polskie powinno odebrać im koncesję. To kpina i naśmiewanie się z ustawodawcy, ograniczającego handel w niedziele” – zauważył.

Niech w niedziele działają banki i urzędy publiczne

Zaproponował również przeprowadzenie w Polsce referendum w sprawie wolnych niedziel dla wszystkich. „Wszystkim, którzy mówią, że odbieramy im wolność, mówię: przeprowadźmy w Polsce referendum i zdecydujmy, czy niedziela ma być wolna, czy ma być normalnym dniem pracy. Ale dla wszystkich, nie tylko dla handlu. Jeśli chcą, żeby w niedzielę działał handel, to niech działają też banki czy urzędy publiczne. Ja też nie mam czasu w tygodniu załatwiać spraw i chętnie poszedłbym do wydziału komunikacji w niedzielę”.

Źródło: PortalSpożywczy.pl

Translate »