Do końca sierpnia wnioski o przyznanie certyfikatu PPP

Tylko do końca sierpnia można zgłaszać pracodawców szanujących prawa pracownicze do konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. „Solidarność” po raz kolejny nagrodzi certyfikatem firmy, które promuja stabilne zatrudnienie i stawiają na partnerskie relacje w zakładzie pracy.

Celem konkursu organizowanego od lat przez Związek jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.
– Człowiek powinien być i jest przed kapitałem. Ideą konkursu jest promowanie stałego zatrudnienia – podkreśla Piotr Duda, szef Związku, i przypomina, że takie zatrudnienie  wpływa na bezpieczeństwo pracy, a także na działalność związków zawodowych. – Nagrodzeni pracodawcy pokazują, że to jest możliwe – dodaje.
Zakładowi pracy wyróżnionemu certyfikatem PPP przysługuje prawo posługiwania się nim przez okres trzech lat. W tym czasie nie można ponownie wystartować w konkursie. Można też stracić certyfikat w przypadku, gdy w firmie łamane będą prawa pracownicze i zasady dialogu społecznego.
– Wierzymy, że propagowanie takich przykładów dobrze służy pracownikom, przedsiębiorstwom i pokazuje właściwy kierunek rozwoju całego kraju – tłumaczy Piotr Duda.
Ankiety zgłoszeniowe należy przesyłać do 31 sierpnia br. na adres: Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, z dopiskiem: Certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” lub pocztą elektroniczną na adres: certyfikat@solidarnosc.org.pl.
Regulamin konkursu dostępny TUTAJ
Wniosek o przyznanie ceryfikatu PPP dostępny TUTAJ

HD KK NSZZ „Solidarność”

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com