Czyczerski, Darowski i Szarek już oficjalnie. Znamy szczegółowe wyniki

Znamy już oficjalne wyniki wyborów do Rady Nadzorczej spółki KGHM z wyboru załogi. Pracowników Polskiej Miedzi w RN reprezentować będą działacze Solidarności: Bogusław Szarek, Józef Czyczerski i Przemysław Darowski. Frekwencja wyborcza wyniosła 36,8 procent.

O trzy miejsca w Radzie Nadzorczej KGHM z wyboru załogi ubiegało się siedmiu związkowców. Najwięcej głosów – 5013 – zdobył Bogusław Szarek, przewodniczący KZ NSZZ Solidarność w ZG Polkowice – Sieroszowice. Drugi był Józef Czyczerski. Na Przewodniczącego KZ NSZZ „Solidarność” w ZG Rudna zagłosowało 4870 osób. Stawkę na podium uzupełnił Przemysław Darowski – Przewodniczący KZ NSZZ Solidarności w spółce Pol-Miedź Trans, na którego swój głos oddało 4010 osób. I to właśnie związkowcy „Solidarności” zostali wybrani do RN KGHM na kolejną, trzyletnią kadencję.

Pozostali kandydaci uzyskali następującą ilość głosów: Leszek Hajdacki – 3038, Jan Młynarczyk – 2955, Ryszard Zbrzyzny – 2327 i Dariusz Skwarek – 2087.

Uprawnionych do głosowania było ponad 33 tysięcy pracowników KGHM i spółek Grupy. Swój głos oddało 12 319. Frekwencja wyniosła 36,8 procent.

TJ (zmiedzi.pl)

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com