Prospołeczna Inova Sp. z o.o.

Opieka nad dzieckiem podczas strajku nauczycieli 2019 – co zrobić w dni, w których szkoły nie działają? Urlop, praca zdalna, a może pomoc bliskich? Choć kuratorzy oświaty przypominają, że obowiązek zapewnienia uczniom opieki spoczywa na dyrektorach szkół i przedszkoli, w strajkowej rzeczywistości nie zawsze jest to możliwe. Jak więc mają sobie poradzić pracujący rodzice?

Strajk nauczycieli to kłopot nie tylko dla rodziców, którzy mają problem z zapewnieniem opieki swoim dziećmi, ale też problem dla firm, które muszą liczyć się z tym, że część pracowników będzie zmuszona zostać w domu.

W związku ze strajkiem nauczycieli oraz przyjętą Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu w Spółce Grupy KGHM Polska Miedź S.A.- INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o. ,Zarząd podjął decyzję o zorganizowaniu od 11.04.2019 roku  zajęć/warsztatów dla dzieci pracowników Spółki (ponad 50 % pracowników to kobiety), którzy nie mogli zapewnić opieki w tym czasie. Dzieci przebywają w Spółce od godz. 7.00 do 15.00. Podczas pobytu mają zorganizowane gry i zabawy przez osoby z uprawnieniami pedagogicznymi oraz posiłki. Dodatkowo Spółka ubezpiecza dzieci w tym okresie.

Jestem dumna, że Zarząd stanął na wysokości zadania i wyszedł z tą inicjatywą do pracowników, powiadamiając wcześniej o swojej decyzji związki zawodowe. To duża pomoc dla nas, pracowników, szczególnie tych, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki dla swoich dzieci. Nasze pociechy czują się w spółce bardzo dobrze , a codziennie witają wszystkich pracowników INOVY swoimi uśmiechami i pozytywną energią”- powiedziała Dagmara Jędrzejczyk, Przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność.

Mamy nadzieję, że prospołeczna polityka INOVA Sp. z o.o. zachęci inne firmy, aby wspierały swoich pracowników w tym trudnym dla wszystkich okresie strajku nauczycieli.

 

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com