Piotr Duda: „Solidarność” nie może być pustym sloganem

Solidarność nie może być pustym sloganem – podkreślił przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda podczas Krajowego Zjazdu Delegatów „S”, który odbywa się w płockiej Orlen Arenie pod hasłem „Dialog społeczny – droga do normalności”.

Szef Solidarności wskazał, że w latach 2010-2014 wszystkie działania zaplanowane przez NSZZ Solidarność skutecznie blokowane były przez koalicję PO-PSL. Przypomniał, że Solidarność zaskarżyła do Komisji Europejskiej rząd PO-PSL za łamanie prawa europejskiego dotyczącego umów na czas określony. Piotr Duda podkreślił, że na reakcję KE Solidarność czekała aż trzy lata.

– Gdzie byłaś wtedy Komisji Europejska? Gdzie byłaś Komisjo Wenecka, kiedy łamano prawo wspólnotowe, kiedy łamano kolejne dyrektywy europejskie? – pytał szef „S”.

Piotr Duda mówił o wygranej w sprawie przywrócenia wieku emerytalnego, co było także obiecane przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej. Przewodniczący NSZZ Solidarność podkreślił, że „S” nie ustąpi w walce o branie pod uwagę stażu pracy.

 – Sytuacja w kraju jest lepsza niż przez ostatnie osiem lat rządów PO-PSL – podkreślił.

Szef „S” odniósł się m.in. także do rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Wskazał, że Solidarność będzie walczyła, aby wsparcie otrzymywały rodziny już od pierwszego dziecka oraz wprowadzenie górnej granicy dochodów.

Izabela Kozłowska, Płock Tygodnik Solidarność

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com