Zobowiązania wobec Solidarności będą realizowane

-Zobowiązania podjęte podczas kampanii wyborczej wobec Solidarności będą sukcesywnie realizowane; przykładem jest uchwalona przez Sejm ustawa obniżająca wiek emerytalny — powiedział prezydent Andrzej Duda w Płocku na 28. Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność” – mówił podczas przemówienia na XXVIII Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ Solidarność prezydent Andrzej Duda
 
Podczas kampanii wyborczej wtedy kandydat na prezydenta Andrzej Duda podpisał umowę programową, w której zobowiązał się między innymi  obniżenia wieku emerytalnego, który podwyższyła koalicja PO-PSL. Prezydent nawiązał również do dialogu społecznego prowadzonego z udziałem jego przedstawicieli w nowopowstałej z inicjatywy „Solidarności” Rady Dialogu Społecznego:

W takim państwie, które ma być państwem sprawiedliwości społecznej, która ma być państwem solidarnym dialog społeczny ma fundamentalne znaczenie. Cieszę się, że jest prowadzony w naszym kraju. Mam nadzieję, że będziemy go udoskonalali. I że będziemy ze sobą rozmawiali, i że będziemy mogli w dyskusji zrozumieć swoje stanowiska. Nie każdą sprawę da się uzgodnić. Ale dialog trzeba prowadzić.

Tygodnik Solidarność

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com