Tłum wiernych w kościele św. Jacka

Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w uroczystości ukazania Relikwii Ciała Pańskiego w kościele św. Jacka na legnickim Zakaczawiu.

Historyczny dla parafii św. Jacka dzień rozpoczął się w katedrze, gdzie odprawione zostało nabożeństwo ekspiacyjne. Po nim ruszyła procesja do kościoła św. Jacka. Tam w samo południe biskup Zbigniew Kiernikowski odprawił mszę, w trakcie której nastąpiło oficjalne ukazanie relikwii. W uroczystościach udział wzięli również biskup pomocniczy Marek Mendyk oraz biskup – senior Stefan Cichy.

Relikwię w kościele św. Jacka będzie można adorować codziennie od godz. 7 do 19. Parafia będzie prowadzić specjalną księgę do której będą wpisywane przypadki ewentualnych cudownych uzdrowień. To zalecenie Stolicy Apostolskiej, która rozstrzygnie, czy w legnickim kościele mieliśmy do czynienia z cudem.

O wydarzeniu o znamionach cudu eucharystycznego legnicka kuria poinformowała dwa miesiące temu. Dojść miało do niego w 2013 roku podczas bożonarodzeniowej mszy. Odprawiający ją ksiądz upuścił na podłogę hostię. Włożona do wody nie rozpuściła się, ale pojawiła się na niej krwawa plama.

Fot: WW, WO

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com