Apel KK nr 1/2010 ws. akcji „Dumni z naszych sztandarów”

Z okazji 30-tej rocznicy NSZZ „Solidarność” Komisja Krajowa postanawia przeprowadzić akcję „Dumni z naszych sztandarów”, która ma na celu zebranie
i  upowszechnienie wiedzy o związkowych sztandarach na każdym szczeblu, historię ich powstania, symbolikę i najważniejsze dotychczasowe fakty.

KK zwraca się do wszystkich struktur o przekazanie informacji na ten temat w wersji elektronicznej do Biura Informacji KK wg załączonego schematu.

Załącznik:

W ramach Akcji „Dumni z naszych sztandarów” KK zwraca się do wszystkich struktur Związku o przekazanie do końca stycznia informacji na temat sztandarów organizacyjnych,
w tym:

1. 2 zdjęcia (rewers i awers)

2. 2 zdjęcia pocztu ze sztandarem podczas ważnych uroczystości

3. Krótki opis (ok. pół strony maszynopisu) historii sztandaru – kiedy powstał, fundatorzy, akt poświęcenia, najważniejsze wydarzenia w jego historii (np. co się z nim działo w stanie wojennym etc.).

4. Krótki opis (do pół strony) – symboliki sztandaru wraz ze sposobem wykonania.

5. Inne