Od Solidarności do III Rzeczypospolitej

W Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu odbył się finał konkursu „Od Solidarności do III Rzeczypospolitej” Gościem uczestników konkursu był prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński.

Drużyna Gimnazjum nr 1im. Dzieci Głogowskich w Głogowie w składzie Magdalena Idkowiak, Adam Bock i Robert Petecki zajęła II miejsce. W finale spotkało się sześć drużyn gimnazjalistów z Dolnego Śląska, wyłonionych po eliminacjach, do których przystąpiło 98 szkół.

Uczniowie odpowiadali na pytania z najnowszej historii Polski z uwzględnieniem historii NSZZ „Solidarność” i ludzi z nim związanych. Uczniowie głogowskiej jedynki ulegli o 0,5 punktu drużynie Gimnazjum nr 14 z Wrocławia. Młodych głogowian do konkursu przygotowała nauczycielka historii Jolanta Peciak.

Udział w konkursie jest częścią projektu „Kamienia Pamięci”, którego partnerami są: Region Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność i NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Głogowie.

Od Solidarności do III Rzeczypospolitej (3) Od Solidarności do III Rzeczypospolitej (2) Od Solidarności do III Rzeczypospolitej (1) DCIM100MEDIA

 

 

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com