Solidarność w MOPS podsumowuje strajk ostrzegawczy

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” informuje, że w strajku ostrzegawczym 3 listopada br. wzięło udział prawie 100% załogi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej w Legnicy ze wszystkich placówek i oddziałów. Według list z poszczególnych placówek, na które wpisywały się osoby biorące udział w strajku, w MOPS strajkowało 239 osób na obecnych w pracy 260 pracowników , natomiast w DPS strajkowało 47 osób na 48 osób obecnych w pracy. DPS funkcjonuje w systemie zmianowym, niezbędna pomoc osobom niepełnosprawnym na czas strajku została zapewniona przez innych pracowników DPS.

Pracownicy przez dwie godziny nie podejmowali pracy, wyszli przed budynek z plakatami i transparentami głośno demonstrując swoje niezadowolenie. Solidarnie pokazali determinację wynikającą z krytycznej sytuacji płacowej oraz lekceważenia przez władze miasta toczących się sporów zbiorowych.

Dane dotyczące liczby pracowników obecnych w dniu strajku w pracy pochodzą z list obecności z poszczególnych placówek oraz rejestratora czasu pracy prowadzonego przez pracodawcę.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com