Tadeusz Majchrowicz: To wchodzenie z butami w uprawnienia Prezydenta

– Teraz, gdy wszyscy martwimy się o zdrowie i życie, w ustawie pojawia się wrzutka w „tarczy antykryzysowej” o Radzie Dialogu Społecznego. Stawia nas wszystkich w bardzo trudnej sytuacji – powiedział w Radiu Wnet Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

– Nigdy nie znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Jestem przekonany, że zaprawieni w bojach od lat 80-tych poradzimy sobie i z tą sytuacją – mówił w rozmowie z Magdaleną Uchaniuk-Gadowską Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”

Gość „Popołudnia WNET” mówił o zupełnie nowej sytuacji, w jakiej znalazły się związki zawodowe – Pewnie w wielu sprawach będziemy musieli się przeorganizować i podejmować nieco inne działania niż do tej pory. Będziemy musieli wspólnie ratować firmy, żeby nie było galopującego bezrobocia w Polsce. Teraz zasiłek dla bezrobotnych powinien być zwaloryzowany i podniesiony do jakiegoś normalnego wymiaru, a nie poniżej świadczenia przedemerytalnego – mówił Tadeusz Majchrowicz

Całą rozmowę można odsłuchać tutaj>>>

ml/KK NSZZ „Solidarność”

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com