100 rocznica Niepodległości w legnickiej Katedrze

– Nasza relacja do Ojczyzny rodzi się z naszej relacji do Boga. Naszym współczesnym wyzwaniem jest to, by zbliżać się do krzyża i nie nieść tylko własnych idei. To również podejmowanie takich działań, by budować wolny dom – mówił biskup legnickie Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w legnickiej katedrze.Obchody jubileuszu rozpoczęły się na legnickim rynku w południe, gdzie tłumy legniczan odśpiewały cztery zworki hymnu narodowego.

Do zgromadzonych mieszkańców swoje słowo skierował biskup Kiernikowski wyjaśniając znaczenie słowa niepodległość.Dalsza część uroczystości miała miejsce w katedrze, gdzie po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się Msza św., w której uczestniczył także biskup senior Stefan Cichy, legniccy duszpasterze, siostry zakonne oraz przedstawiciele parlamentarzystów, władz lokalnych, ruchów i stowarzyszeń religijnych i patriotycznych, liczne poczty sztandarowe oraz rzesza wiernych.W homilii bp Kiernikowski podkreślił, że w tym dniu towarzyszą wszystkim Polakom dziękczynienie i radość, modlitwa i zaduma.

We mszy uczestniczyli przedstawiciele NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Bogdanem Orłowskim na czele wraz pocztami sztandarowymi.

Źródło: Kuria legnicka/wo

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com