Chrześcijanie z Legnicy razem o niedzieli

W ubiegłym roku zwierzchnicy Kościołów skupionych w Polskiej Radzie Ekumenicznej podpisali wspólnie Apel o poszanowanie i chrześcijańskie świętowanie niedzieli.Dokonało się to 20 stycznia 2015 r. Kościół rzymsko-katolicki reprezentował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – arcybiskup Stanisław Gądecki. W tym roku przypada pierwsza rocznica tego ważnego i historycznego wydarzenia. Są sprawy które nas dzielą, ale w dialogu szukamy cały czas tego co nas łączy. 

Dla każdego chrześcijanina ogromne znaczenie ma niedziela – dzień zmartwychwstania Chrystusa. Stąd zależy nam bardzo, by niedziela odzyskała swoją godność jako dzień święty, wolny, poświęcony rodzinie. Z tej racji Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli, który działa w diecezji legnickiej wyszedł z inicjatywą do wspólnot chrześcijańskich w Legnicy, by wspólnie pochylić się nad tym tematem i poprzez konferencję uczcić pierwszą rocznicę podpisania tego apelu. 

Do refleksji zostali zaproszeni wierni z Kościołów: prawosławnego, greckokatolickiego, ewangelicko-augsburskiego i oczywiście rzymsko-katolickiego. Podczas konferencji będzie okazja, by przede wszystkim spotkać się. Pomimo podziałów chcemy być razem, rozmawiać. Po drugie posłuchamy czterech ciekawych konferencji, które będą dotyczyć tematu niedzieli z punktu widzenia poszczególnych Kościołów. Będzie też modlitwa, a na koniec jeszcze raz odczytamy Ekumeniczny apel o poszanowanie i chrześcijańskie świętowanie niedzieli. 

Na konferencję zostali zaproszeni parlamentarzyści, władze samorządowe i związkowe. Ale także serdecznie zapraszamy każdego chętnego, kto chce włączyć się w tę refleksję i wspólnie z nami działać na rzecz chrześcijańskiego świętowania niedzieli. Cieszymy się, że konferencja zbiega się w czasie z odżywającą inicjatywą NSZZ Solidarność, która złożyła w parlamencie projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę. 

Warto przypomnieć, że szefem Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli jest Bogdan Orłowski, przewodniczący NSZZ Solidarność Zagłębie
Miedziowe.

Koferencja Ekumeniczna (1)

BW

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com