O sprawiedliwy transport w Europie. Podpisz petycję!

– Zwracam się do wszystkich z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów pod petycją – apeluje Tadeusz Kucharki, szef „Solidarności”  transportowców. Związkowcy z Sekcji Transportu Drogowego ETF oficjalnie ogłosili Europejską Inicjatywę Obywatelską pod nazwą Sprawiedliwy Transport w Europie (Fair Transport Europe).
Celem inicjatywy jest położenie kresu niedopuszczalnym praktykom biznesowym prowadzącym do dumpingu socjalnego i płacowego. Związkowcy wzywają Komisję Europejską do zapewnienia uczciwej konkurencji w różnych rodzajach transportu i do zagwarantowania równego traktowania pracowników (w odniesieniu do zasady równości wynagrodzeń i warunków pracy), niezależnie od kraju pochodzenia. – W ramach tej inicjatywy będziemy zbierać podpisy pod petycją, która wzywa polityków Komisji Europejskiej do działań zapobiegająch wyścigowi zaniżania warunków pracy i życia pracowników transportu – wyjaśnia Tadeusz Kucharski, przewodniczący Krajowej Sekcji Transportu NSZZ „Solidarność”.
Poprzez stronę www.fairtransporteurope.eu obywatele mogą podpisać petycję, wyrażając w ten sposób swoje poparcie dla równych warunków pracy dla wszystkich pracowników w całej Europie oraz wysokiej jakości usług ,bezpieczeństwa pasażerów,  pracowników i wszystkich uczestników w łańcuchu wszystkich gałęzi transportu.
– Zwracam się do wszystkich z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów pod petycją – apeluje szef KST. – Trzeba zebrać milion podpisów.
Petycję można podpisać TUTAJ.
hd KK NSZ Solidarność”
Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com