Związkowcy stali przy Lidlach. „Nie kupujcie tu!”

 „Solidarność” Regionu Zagłębie Miedziowe przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ulotkowej pod sklepami niemieckiej sieci „Lidl”. – Jesteśmy tu, bo w tym sklepie łamane są prawa pracownicze i związkowe. Pracownicy są wykorzystywani. Solidaryzujemy się z nimi uświadamiając klientów sklepu, co dzieje się na jego zapleczu – mówi Iwona Majsner, szefowa zakładowej organizacji „Solidarności” w WPEC.

Związkowcy przy dwóch legnickich sklepach Lidla rozdali kilkaset ulotek, w których nawoływali do ich bojkotu. – Nie kupujcie tu! Są inne sklepy, w których szanuje się człowieka – namawiali klientów.

 

Spór związku z Lidlem rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku, kiedy to przewodnicząca oraz wiceprzewodniczący zakładowej organizacji NSZZ „Solidarność” w Łodzi otrzymali dyscyplinarne wypowiedzenia z pracy. Jako przyczynę zwolnienia pracodawca podał m. in. udział tych osób w akcjach protestacyjnych, które rzekomo były nielegalne.

 

– Nigdy nie będzie naszej zgody na deptanie podstawowych praw pracowniczych i związkowych. A w Lidlu mamy do czynienia z patologicznymi sytuacjami. Kilka dni temu zgłosiła się do nas była już pracownica jednego z legnickich sklepów. w skandaliczny sposób została zmuszona do zwolnienia się. Mimo, że nie jest naszym członkiem, udzielimy jej pomocy prawnej – mówi Bogdan Orłowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Zagłębia Miedziowego. Związkowcy pojawili się przy sklepach na ul. Moniuszki i Chojnowskiej w Legnicy oraz przy sklepach w Głogowie , Lubinie, Polkowicach, Jaworze oraz Złotoryi.

 

Autor: J(lca.pl)

 

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com