^ TOP BACK

Galeria

 


Facebook
  

 
Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 35 zł.
Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji 

Strona główna

Badania naukowe potwierdzają dążenie w kierunku wcześniejszej emerytury dla kierowców zawodowych.

Informacja uzyskana od naszego przyjaciela związkowca członka ETF

Juan Pedro Garcia Rosales

Badanie naukowo potwierdza wcześniejszą emeryturę przewoźników (elperiodicodearagon.com)

Badania naukowe potwierdzają dążenie w kierunku wcześniejszej emerytury dla kierowców zawodowych.

Tradime Aragón przedstawia raport na temat chorób zawodowych opracowany przez Uniwersytet Complutense w Madrycie, który podkreśla twardość zawodu. Organizacja domaga się współczynników redukcji, aby umożliwić przejście na wcześniejszą emeryturę bez negatywnych skutków na wysokość przyszłych świadczeń.

Tradime Aragón,większościowe stowarzyszenie między mniejszymi MŚP a osobami samozatrudnionymi we wspólnocie autonomicznej, przedstawiła w piątek badanie, które naukowo potwierdza jedno z historycznych twierdzeń tej grupy zawodowej: wcześniejszą emeryturę. 

Czytaj więcej...

Finałowa konferencja projektu TransFair

Międzynarodowa finałowa konferencja projektu „Droga do przejrzystego i sprawiedliwego wynagradzania oraz poprawy warunków pracy w sektorze transportowym: TransFair” - Sala BHP w Gdańsku 31 marca -1 kwietnia 2022r. 

W ubiegły piątek w Sali BHP w Gdańsku zakończyła się 2 dniowa (31 marca – 1 kwietnia 2022 r.) międzynarodowa konferencja finalizująca dokonania projektu „Droga do przejrzystego i sprawiedliwego wynagradzania oraz poprawy warunków pracy w sektorze transportowym: TransFair”. Projekt ten jest realizowany przez konsorcjum, którego liderem jest instytut badawczy Forba z Austrii, a w skład partnerstwa wchodzą: NSZZ „Solidarność”, KU Leuven / HIVA  z Belgii, organizacja non-profit Multicultural Center Prague z Czech oraz związki zawodowe z Austrii, Belgii, Słowenii, Czech i Serbii. Oprócz tych podmiotów w konsorcjum biorą udział instytucje ochrony praw pracowniczych z Austrii i Niemiec, państwowe inspekcje pracy z Belgii i Słowenii oraz Europejska Federacja Pracowników Transportu (ETF).

LINK

Projekt TransFair – newsletter.

Droga do przejrzystego i sprawiedliwego wynagradzania oraz poprawy warunków pracy w sektorze transportowym.

Sprawiedliwe wynagrodzenie i godne warunki pracy w transgranicznym transporcie drogowym oraz ich egzekwowanie to jeden z głównych priorytetów w europejskich debatach na temat równych praw pracowników w ruchu w Europie. Badania w ramach unijnego projektu TransFair skoncentrowały się na ekonomicznych aspektach transportu drogowego w Europie, warunkach pracy kierowców niebędących rezydentami oraz prawidłowym wynagradzaniu w środowisku transgranicznym. Współpraca interesariuszy polegała na zorganizowaniu serii warsztatów i wspólnych akcji związków zawodowych w sektorze transportu i inspekcji pracy z różnych krajów europejskich. Opracowano wielojęzyczne ulotki w celu lepszego informowania kierowców w europejskim transporcie drogowym. Niniejszy biuletyn przedstawia kluczowe ustalenia i wyniki projektu 

Czytaj więcej...

Rośnie liczba zatrzymań we Francji.

Szanowni Państwo, zwracam się do Państwa w związku z niepokojącymi informacjami przekazywanymi przez nasze placówki we Francji o rosnącej w ostatnim roku liczbie zatrzymań oraz prawomocnych wyroków skazujących obywateli polskich wykonujących zawód międzynarodowych kierowców. Chodzi w pierwszej kolejności o osoby realizujące przewozy kabotażowe z Portugalii i Hiszpanii, gdzie obok deklarowanego towaru stwierdza się przewóz substancji zabronionych. Francuski wymiar sprawiedliwości, jako obciążający, traktuje brak wiedzy kierowcy o przewożonym ładunku; podejmowanie towaru w przypadkowych miejscach, bez jego weryfikacji; nieprawidłowo wypełnione listy przewozowe CMR itp

Czytaj więcej:

Spedytorzy i Przewoźnicy Międzynarodowi 

Rozpoczęto międzynarodową akcję wzmożonych kontroli

Europejska Sieć Policji Drogowych - organizacja ROADPOL (European Roads Policing Network) informuje, iż w dniu dzisiejszym w 30. krajach europejskich, które są jej członkami, rozpoczyna się międzynarodowa akcja wzmożonej kontroli ruchu drogowego. Jej celem jest wykrywanie naruszeń przepisów przez kierowców siadających za kierownice pod wpływem alkoholu lub/i substancji psychoaktywnych.

Czytaj więcej:

Podkategorie

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.