Mecz piłkarski związkowców Solidarności i Ver.di z Amazon oraz piknik, to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się podczas weekendu majowego we Wrocławiu. Niemcy wesprą „Solidarność” także w pikiecie, która odbędzie się pod siedzibą Amazon na wrocławskich Bielanach.

Międzynarodowa pikieta protestacyjna odbędzie się 2 maja 2016 o godzinie 17.00 pod siedzibą firmy Amazon we Wrocławiu przy ulicy Logistycznej 6. Wydarzenie ma charakter pokojowy, jednak pracownicy giganta sprzedaży wysyłkowej chcą pokazać, że nie akceptują faktu, iż ogromne zyski Amazon nie przekładają się na wynagrodzenia pracowników, a pracodawca z dużą rezerwą podchodzi do dialogu ze związkowcami.

– Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych kwestią poprawy warunków pracy w Amazon, aby wspomogli nas swoją obecnością na tych wydarzeniach. Według prognoz za 4 lata Jeff Bezos, szef Amazon będzie najbogatszym człowiekiem na świecie. Czy naprawdę podzielenie się odsetkiem gigantycznego zysku z pracownikami oraz szanowanie ich praw to tak wiele – zadaje pytanie Grzegorz Cisoń, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność w Amazon.

Organizacja zakładowa domaga się przede wszystkim przestrzegania ustawy o związkach zawodowych, przyznania pomieszczenia związkowego na terenie zakładu pracy, podjęcia negocjacji płacowych oraz zaprzestania zwiększania normy pracy, szczególnie w okresie świątecznym.

Amazon jest światowym potentatem sprzedaży internetowej i wysyłkowej. Firma powstała w 1994 roku w Seattle z inicjatywy Jeffa Bezosa. W Polsce posiada trzy centra dystrybucyjne we Wrocławiu i  w podpoznańskich Sadach. Łącznie zatrudnia ponad 8 tysięcy osób, z czego tylko nieco ponad połowa ma umowę o pracę. „Solidarność” w Amazon Polska powstała w styczniu 2015 roku.

 

 

źródło: http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/rozwoj/item/13095-pokojowa-pikieta-z-nadzieja-na-dialog-w-amazon

Translate »