Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” zwraca się z apelem do pracodawców placówek handlowych o zamknięcie sklepów w Wigilię Bożego Narodzenia najpóźniej o godz. 15.00.

Uszanujmy wiele tysięcy pracowników handlu, którzy również mają prawo do przygotowania wieczerzy wigilijnej i spędzenia tego wyjątkowego wieczoru z rodziną. Przecież większość osób zatrudnionych w placówkach handlowych to kobiety.

Zamknięcie sklepu o godz. 15.00 nie oznacza, że zatrudniony w nim pracownik wyjdzie o tej porze z pracy. Trzeba pamiętać, że pracownicy mają jeszcze inne obowiązki np. zdanie kasy, zabezpieczenie towaru i posprzątanie sklepu. W zależności od rodzaju placówki czynności te mogą potrwać nawet 2 godziny.

Jesteśmy zaniepokojeni informacjami, które docierają do nas z całej Polski o nieprzyzwoitych godzinach zamknięcia niektórych placówek w Wigilię Bożego Narodzenia.

Zwracamy się również z apelem do konsumentów o zrozumienie pracowników handlu i nieodkładanie zakupów świątecznych na ostatnią chwilę.

Translate »