Pracownicy „Real Polska” chcą zamanifestować swoje niezadowolenie z powodu niskich wynagrodzeń.

Krajowy Sekretariat Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” zwraca się z prośbą do związkowców z NSZZ „Solidarność” o poparcie i udział w pikiecie, która odbędzie się 1 lipca 2008 r. w Warszawie przed siedzibą spółki „Real Polska”, Al. Krakowska 61.

Pikieta organizowana jest przez Komisje Zakładowe „Real Polska”, które chcą zamanifestować swoje niezadowolenie z powodu niskich wynagrodzeń pracowników oraz uporczywemu przeciąganiu prowadzonych negocjacji, co jest zamierzonym działaniem pracodawcy. Udział w proteście zadeklarowało 300 pracowników sieci.

Obecnie nie zależnie od rodzaju umowy wszyscy pracownicy otrzymują średnio 1326 zł brutto, dlatego naszym głównym postulatem jest wzrost wynagrodzenia zasadniczego dla każdego pracownika „Real Polska” o 500 zł brutto. Należy dodać, że w większości sklepów gdzie powstaje „S” pracownicy spotykają się z zastraszaniem przez pracodawców a oprócz tego łamane są tam prawa pracownicze i zasady BHP, dlatego 1 lipca zamanifestujemy swoje niezadowolenie z pracy w marketach Real – powiedział Darek Paczuski, przewodniczący zakładowej „S” z Warszawy.

Przypominamy, że ww. Komisje Zakładowe działając w dobrej wierze odwołały pikietę, która miała odbyć się w kwietniu br. licząc na porozumienie z pracodawcą.

Translate »