Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” w imieniu pracowników tej branży i ich rodzin apeluje do wszystkich pracodawców handlu o skrócenie godzin pracy sklepów w Wigilię Bożego Narodzenia do godz. 13.00.

Zwracamy się również do przedstawicieli polityki, biznesu,Kościoła i mediów o poparcie naszego apelu o wcześniejsze zamknięcie sklepów w tym wyjątkowym i ważnym dla Polaków dniu.

Ograniczenie handlu umożliwi tysiącom pracowników i ich rodzinom właściwe przygotowanie się do wieczerzy wigilijnej. Mamy nadzieję, że naszą codzienną ciężką pracą zasługujemy na zrozumienie i życzliwość ze strony pracodawców, klientów i polityków.

Głęboko wierzymy, że szczególny charakter Świat Bożego Narodzenia, tak mocno zakorzeniony w tradycji polskiego chrześcijaństwa sprawi, że nasz postulat ograniczenia handlu w tym przedświątecznym dniu spotka się z pozytywnym odzewem.

Zwracamy się również z prośbą do wszystkich klientów o uszanowanie naszego prawa do rodzinnego spędzania świąt i wcześniejsze zrobienie niezbędnych zakupów.

Przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu
NSZZ „Solidarność”
Alfred Bujara

Translate »