29 lutego w dniu meczu Polska-Portugalia przy głównym wejściu na Stadion Narodowy w Warszawie handlowa Solidarność zorganizuje niecodzienny mecz piłkarski. Happening ma zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy osób zatrudnionych w super- i hipermarketach.

– Przed Stadionem Narodowym stanie przenośna bramka. Napastnikiem będzie kierownik sklepu strzelający gole i pokrzykujący na pracownika-bramkarza. W ten symboliczny sposób chcemy pokazać, jak w naszym kraju są traktowani pracownicy handlu – mówi Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

Happening pod patronatem portalu portalu HiperWyzysk.pl rozpocznie się o g. 13.00 przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego w okolicach głównego wejścia na Stadion Narodowy. Termin akcji nie jest przypadkowy.

– Zdecydowaliśmy się zorganizować tę akcję przed meczem z Portugalią, bo właśnie z tego kraju pochodzi właściciel jednej z największych sieci handlowych w Polsce.  Mamy nadzieję, że nasza reprezentacja wygra z Portugalią co najmniej 3:0. Byłaby to z pewnością duża satysfakcja dla pracowników tej sieci handlowej, bo na co dzień w pracy to oni są słabsi i to oni zawsze przegrywają – dodaje szef KSBHiU

Serwis HiperWyzysk.pl jest jednym z elementów kampanii realizowanej w ramach projektu „Wsparcie dialogu społecznego w firmach ochrony oraz sieciach super- i hipermarketów” przygotowanego przez NSZZ „Solidarność” i współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kampania NSZZ „S” jest odpowiedzią na alarmujące dane statystyczne dotyczące warunków dialogu społecznego oraz warunków pracy w branży ochrony i handlu. Partnerami portalu HiperWyzysk.pl są: Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO, Centrum Wspierania Rad Pracowników, Stowarzyszenie Obywatele Obywatelom, Tygodnik „Solidarność”,  wydawnictwo Tysol, Dziennik Internautów, Nowy Obywatel.

Więcej informacji:

Alfred Bujara

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”

tel. kom. 512 107 401

e-mail: solidarnosc.handel@poczta.fm

 

Translate »