Kolejarze żądają lepszych pensji i grożą strajkiem

W legnickim oddziale PKP Cargo trwa referendum strajkowe zorganizowane przez NSZZ „Solidarność”. Jego wyniki znane będą w przyszłym tygodniu.

Marek Podskalny– Referendum zakończy się 21 sierpnia. Gdy jego wyniki będą już znane rada sekcji krajowejkolejarzy podejmie decyzję o ewentualnym przystąpieniu do strajku – informuje Marek Podskalny, przewodniczący sekcji zawodowej NSZZ „Solidarność”.

 Związkowcy z PKP Cargo domagają się podwyżki wynagrodzeń w wysokości 250 złotych w płacy zasadniczej dla każdego zatrudnionego oraz podwyżki płac w wysokości 27 groszy na godzinę .

 – Zarząd PKP Cargo w tym samym czasie, w którym pracownikomproponuje jałmużnę, zamiast godziwego wynagrodzenia za ciężką pracę, sam sobie i swoim kolegom podwyższa pensje o dziesiątki tysięcy złotych – czytamy w komunikacie zakładowej „Solidarności”.

 W legnickim oddziale PKP Cargo pracuje dziś ponad 380 osób.

Referendum strajkowe rozpoczęło się również w PKP S.A. W tej kolejowej spółce „Solidarność” domaga się podwyżek płac o 500 zł dla każdego pracownika oraz wypłaty nagrody z okazji Dnia Kolejarza w wysokości 1000 zł.

J lca.pl / fot.wo

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com