Będą uczyć opieki nad chorym po udarze

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Jana Pawła II w Legnicy organizuje bezpłatne warsztaty dotyczące opieki nad człowiekiem po udarze.

Warsztaty odbędą się 21 sierpnia o godzinie 16:00 w poradni przy ulicy Kościuszki 4. Prowadzi je mgr pielęgniarstwa , neurologopeda Grażyna Filipowicz. Chętni już mogą się zapisywać.

Program warsztatów obejmuje następujące zagadnienia: istota udaru (udar niedokrwienny i krwotoczny), objawy i skutki udaru mózgu, opieka nad chorym w domu – przystosowanie mieszkaniado potrzeb chorego. Uczestnicy nauczą się także jak ocenić stopień trudności pielęgnacyjnych u chorych z udarem mózgu, jak wygląda pielęgnacja chorego w domu: ułożenie chorego w łóżku, zapobieganie odleżynom, usprawnianie oddechowe i ruchowe, jak postępować w sytuacji wystąpienia zaburzeń połykania – zasady karmienia chorych oraz jak wygląda rehabilitacja zaburzeń mowy.

Chętni do udziału w warsztatach mogą zapisywać się dzwoniąc pod numer telefonu: 76 72 44 112, w godzinach od 8:00 do 13), lub drogą mailową. Informacji można zasięgnąć osobiście w siedzibie poradni, ul. Kościuszki 4. Dodatkowo wszelkie informacje na temat warsztatów znajdują się nawitrynie internetowej poradni.

Schowek01

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com