PiS chce całkowitej likwidacji podatku

Jeszcze w tej kadencji Sejmu posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożą projekt ustawy, która zakłada całkowite zniesienie podatku od wydobycia niektórych kopalin. „Rząd Ewy Kopacz doprowadza do wygaszania tysięcy miejsc pracy w Zagłębiu Miedziowym. My się na to nie godzimy”, mówił dzisiaj goszczący w Lubinie szef klubu parlamentarnego PiS, poseł Mariusz BłaszczakSpotkanie z dziennikarzami nieprzypadkowo zorganizowano w okolicy szybu Bolesław kopalni ZG Lubin, która najbardziej odczuła skutki wprowadzenia podatku miedziowegoi. Konferencji przysłuchiwali się działacze NSZZ Solidarność rozwieszając transparent: „Podatek od miedzi i srebra to zagłada dla KGHM”.
 Zagrożonych jest dziesiątki tysięcy miejsc pracy, wraz z kooperantami KGHM daje pracę nawet 100 tysiącom ludzi. W 2007r. Donald Tusk obiecywał, że nie będzie prywatyzował Polskiej Miedzi, a trzy lata później sprzedano 10. procent akcji KGHM. Ta koalicja rządowa przez dziesięć lat udowodniła, że gotowa jest wyprzedać majątek państwowy i narazić państwo na straty i doprowadzić do likwidacji tysięcy miejsc pracy w imię organizowania kampanii wyborczej. My protestujemy przeciwko takim działanom i żeby je zahamować składamy do Sejmu projekt ustawy zwalniającej KGHM z podatku od wydobycia miedzi i srebra – mówił poseł Mariusz Błaszczak.

Posłowie PiS liczą, że jeszcze w tej kadencji uda się przeprowadzić ustawę przez ścieżkę legislacyjną. Podobny projekt zakładający obniżenie stawki podatku miedziowego złożył klub parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, głosami koalicji PO-PSL nie dopuszczono tego projektu do porządku obrad.

TJ Miedziowe.pl fot: PIS Lubin

 


Spotkanie z Solidarnością
Konferencja PIS 1Konferencja PIS 2

 

 

Konferencja PIS 3

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com