60.lecie kapłaństwa księdza Tadeusza Kisińskiego

W niedzielę, 21 czerwca o godzinie 12 w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji Jubilata.
Prosimy o uczestnictwo przedstawicieli Solidarności wraz z pocztami sztandarowymi.

Ksiądz Kisiński w roku 1955 wraz z 29 kolegami z rocznika, otrzymał sakrament święceń w stopniu prezbitera z rąk biskupa Włocławskiego ks. Antoniego Pawłowskiego.

Przez dwa lata pełnił funkcję wikariusza w Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy (1956/57 i 1957/58). W tym czasie pracował jako nauczyciel-katecheta w obecnym II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego przy ul. Zielonej.

We wrześniu 1968  Kuria Metropolitalna skierowała księdza  do parafii p. w. Św. Trójcy w Legnicy celem tworzenia nowej parafii przy kościele filialnym p. w. Św. Jacka. Dopiero 1972 roku władze państwowe zatwierdziły nowopowstałą parafię i jej proboszcza. Dotąd formalnie był samodzielnym wikariuszem przy kościele Św. Jacka w wyznaczonych przez Kurię Metropolitalną granicach.  Funkcję proboszcza w parafii świętego Jacka pełnił przez  19 lat. W tym roku przypada 47 lat pracy księdza Kisińskiego w Legnicy.

Ksiądz Kisiński często uczestniczył w uroczystościach organizowanych przez regionalną Solidarność, a w szczególności przez Solidarność kolejarzy.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com