Ostatnia droga śp. Henryka Sągajłło

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Legnicy odbył się w pogrzeb byłego radcy prawnego Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” Henryka Sągajłło.

Henryka Sągajłłę pożegnał w imieniu środowiska prawniczego jego wieloletni przyjaciel Edward Chmiel.W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział przedstawiciele Zarządu Regionu z przewodniczącym Bogdanem Orłowskim na czele, senator RP Dorota Czudowska, były przewodniczący ZR Jacek Swakoń oraz wielu kolegów ze środowiska prawniczego.

Henryk Sągajłło urodził się w Wilnie. Żołnierz AK oddziału wileńskiego. Po rozbiciu oddziału do czasu Wolnej Polski przechowywał sztandar oddziału. Po II wojnie światowej przyjechał do Legnicy. Ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zaangażowany był w legnicki Komitet Obywatelski „Solidarność”. Pełnił obowiązki przewodniczącego Sekcji Radców Prawnych przy oddziale wojewódzkim NSZZ „Solidarność”, a w latach 1990 – 2009 radcy prawnego Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność.

W latach 80. minionego wieku pracował w firmach wchodzących w skład KGHM Polska Miedź. W tym w legnickim Legmecie. Sągajłło był współwłaścicielem znanej legnickiej kancelarii prawnej „Chmiel&Sągajłło”.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com