Rafał Kraśniewski wziął udział w maratonie w Tokio

 
5 marca 2023 Rafał Kraśniański z Solidarności w Sandenie wystartował w Tokio Marathon – biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Jest to kolejny maraton z cyklu „World Marathon Majors”, na który składa się sześć największych maratonów świata. Na mecie Rafał zameldował się z czasem 3:17:15.  Jest to jego czwarty zdobyty „majors” (po Berlinie, Nowym Jorku i Chicago), na którym poprawił swoją życiówkę o 4 minuty względem ubiegłorocznego maratonu w Chicago.

– Start w maratonie w Japonii był spełnieniem moich marzeń oraz celu jaki sobie założyłem wiele lat temu. Był to też najlepszy maraton pod względem organizacyjnym i widowiskowym, w którym kiedykolwiek brałem udział (ogólnie był to dziewiąty zaliczony maraton) – mówi Rafał Kraśniański.

W tym roku wystartowało 38 tysięcy zawodników, natomiast Rafał zajął  3947 miejsce. (Limit ukończenia wynosi na ogół 6-7 godzin).

– Wynik z Tokio to solidne bieganie, jednak moja wytrzymałość i forma biegowa dzięki systematycznym treningom z roku na rok ulega poprawie i kwestią kilku kolejnych prób jest zejście poniżej trzech godzin na dystansie maratońskim i przejście na jeszcze wyższy poziom biegania. Do ukończenia pełnego cyklu „World Marathon Majors” pozostał mi już tylko start w maratonie w Londynie oraz Bostonie, które będą miały miejsce w 2024 i 2025 roku – mówi Rafał Kraśniański.

Jednocześnie bez względu na uzyskiwane wyniki zawsze jestem zwycięzcą, ponieważ robię to co lubię – bieganie daje mi niesamowitą frajdę i poprawia jakość codziennego życia – zachęcam każdego do polubienia się z bieganiem jak i innymi formami aktywności! Dziękuję Zarządowi Sanden Manufacturing Poland oraz Komisji Zakładowej „Solidarność” w Sanden za pomoc i wsparcie przy organizacji biegu – dodaje Kraśniański.

 
Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com