Nie żyje ks. prałat Zbigniew Tracz

Ks. prałat Zbigniew Tracz zmarł  12 stycznia 2015 r około godziny 17.30 Miał 59 lat, w tym 33 lata kapłaństwa. Zbigniew Tracz urodził się w Oławie 1956 r. Ukończył wrocławskie Wyższe Seminarium Duchowne i przyjął święcenia kapłańskie w 1982 r. Jako wikariusz pracował w Bolesławcu Śl., następnie we wrocławskich parafiach jako duszpasterz osób niepełnosprawnych, a także jako kapelan szpitalny, więzienny i wojskowy w stopniu kapitana. W 1993 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w Kwietnikach.

Obok pracy duszpasterskiej zajmował się remontami zabytkowych kościołów w Kwietnikach i Pogwizdowie. Uhonorowany został tytułem kanonika, a potem medalem „Zasłużony dla Kultury Województwa Legnickiego”. 

W 1998 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Przyrzeczu w Jaworze, gdzie rozpoczął nowy okres pracy dla Kościoła i miasta Jawora. Za owocną pracę duszpasterską biskup legnicki Tadeusz Rybak nadał ks. Traczowi tytuł prałata. Ksiądz Proboszcz otrzymał również tytuł Honorowego Obywatela Jawora. Rada Miejska chciała w ten sposób uhonorować troskę ks. Tracza o lokalną społeczność. Ks. Zbigniew był głównym organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci. Był też organizatorem wielu imprez charytatywnych. Współpracował z przedsiębiorcami na terenie miasta i powiatu, od których udawało mu się pozyskać cenne nagrody do loterii fantowych. Z jego inicjatywy przy parafii powstał zespół muzyczny, grupa teatralna, chór parafialny i grupy sportowe.

Ksiądz Zbigniew Tracz był przyjacielem jaworskiej Solidarności i środowisk prawicowych.Ks. Zbigniew Tracz (2)klepsydra

Ks. Zbigniew Tracz (3)http://www.jaworskaszuflada.pl  Fot. Wojciech Obremski

 

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com