Pomóżmy członkini Solidarności. Rodzina straciła dobytek życia

Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe członkini naszej Organizacji, przewodniczącej Koła Emerytów, której mieszkanie spaliło się w nocy z 9/10 października (Legnica, ul. Kosmiczna). Spłonęło z całym dobytkiem. Dwoje siedemdziesięciolatków zostało z niczym. Nasza koleżanka przebywa w  szpitalu. 

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania nr 1 w Legnicy, oprócz innych już podjętych działań, postanowiło zorganizować zbiórkę charytatywną na rzecz pogorzelców. Liczy się każda złotówka.

Wpłat można dokonywać na konto Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania nr 1 w Legnicy, ul. Jordana 17, 59-220 Legnica. Nr konta: 66 1090 2066 0000 0001 3079 6706. W tytule przelewu proszę wpisać „darowizna dla pogorzelców”.

Pozdrawiam

Ewa Kosiorowska, I zastępczyni przewodniczącej KM nr 1

============================================================================

Z pożarem, który wybuchł w piątkową noc przez ponad trzy godziny walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Niestety mieszkanie spłonęło doszczętnie.

– Moi rodzice stracili wszystko. To rodzinna tragedia, w którą sama ciągle nie mogę uwierzyć, całe mieszkanie spalone, płomienie z jednego pokoju rozprzestrzeniły się tak szybko na inne pomieszczenia, że prawie wszystko spłonęło lub jest tak zniszczone przez ogień, że skutki tego są nieodwracalne. Mama została zabrana do szpitala i nadal tam przebywa z powodu problemów sercowych – mówi jedna z córek.

– Piszę z prośbą o jakąkolwiek pomoc w tej trudnej dla rodziców sytuacji. Oni nie są w stanie sami odbudować mieszkania. Potrzebujemy ludzi dobrej woli, którzy nam w tym pomogą. Wiem, że w danym momencie jest parę osób, które zaoferowały pomoc rodzicom i pracują przy zgliszczach, jednak potrzebujemy więcej ludzi do pracy, którzy wiedzą, jak się tym zająć, potrzebujemy masek profesjonalnych, tlenowych, aby tam pracować, bo nie można bezpiecznie wdychać toksycznego jeszcze powietrza. Potrzebna jest wielka akcja ludzi dobrej woli którzy chcą pomóc w jakiejkolwiek dziedzinie budowlanej, elektrycznej, gazowej itd. Każda pomoc będzie niesamowicie doceniona – zwraca się z apelem o pomoc córka Agnieszka Nganga.

Wspomóc pogorzelców można również finansowo. Kazdy kto chce pomóc, może to zrobić poprzez platformę zrzutka.pl.   

Fot: PSP Legnica

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com