Droga Krzyżowa Ludzi Pracy w roku 40. urodzin Solidarności będzie transmitowana online

drogakrzyzowa2016.cdr

W obliczu dramatycznej sytuacji świata pracy w Polsce, odwołana z powodu kwarantanny Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy odbędzie się i będzie transmitowana poprzez łącza internetowe.

Doroczna Droga Krzyżowa, która szła ulicami Warszawy od grobu księdza Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu dorocznie współorganizowana była przez NSZZ Solidarność a udział w niej brały zawsze liczne grupy zawodowe. W tym roku nabożeństwo transmitowane będzie z jednego z najbardziej wymownych miejsc sanktuarium księdza Jerzego Popiełuszki czyli z sali pogrzebowej Muzeum księdza Jerzego. Znajdują się tam setki transparentów z napisem Solidarność oraz dużych rozmiarów korona cierniowa przygotowana w 1984 roku przez przedstawicieli Solidarności na pożegnanie swojego kapelana. Wydarzenie liturgiczne poprowadzi ksiądz Michał Kotowski, duszpasterz Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej. Kapłan odczyta rozważania przygotowane przez liczne środowiska pracownicze, w których znajdą się odniesienia do dramatycznej dziś sytuacji grup zawodowych. Swoje rozważania przygotują między innymi lekarze, nauczyciele, dziennikarze, kolejarze czy stoczniowcy.  

„Ludzie pracy stoją dziś w obliczu ogromnych wyzwań i problemów. Przychodzi nam z pomocą błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, którego w tych dniach bardzo potrzebujemy jako orędownika, przyjaciela i brata, który zawsze troszczył się o robotników”

powiedział ksiądz Michał Kotowski, duszpasterz Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej.

Dwudziesta Ogólnopolska Droga Krzyżowa Droga Krzyżowa Ludzi Pracy współorganizowana w roku 40lecia powstania Solidarności przez NSZZ Solidarność, transmitowana będzie na żywo 3 kwietnia o godzinie 17:00.

Zaproszenie na Drogę Krzyżową

na stronie internetowej www.popieluszko.net.pl
oraz poprzez profil https://www.facebook.com/ksJerzyPopieluszko/

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com