Hutniczy Mikołaj obdarował mieszkańców Domu Dziecka przy Słubickiej

Podopiecznych Domu Dziecka przy ul. Słubickiej. odwiedził Święty Mikołaj. Prezenty, które wręczył dzieciom zakupione zostały ze składek pracowników z Huty Miedzi „Legnica”. Akcję zorganizowała tradycyjnie Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”.

W Domu Dziecka przy ulicy Słubickiej przebywa 25 dzieci w wieku od kilku miesięcy do nawet 21 lat. Rokrocznie odwiedza je hutniczy Mikołaj. Paczki które przywozi zakupione zostają ze składek pracowników Huty Miedzi „Legnica”, którzy na hasło Dom Dziecka reagują zawsze tak samo, po prostu dorzucają się do zbiórki.

Hutnicy nie wyobrażają sobie, że mogliby zasiąść do wigilijnego stołu nie odwiedziwszy małych podopiecznych sióstr zakonnych. Nie inaczej było i w tym roku. Kilka dni przez Świętami Bożego Narodzenia hutniczy Mikołaj zawitał na ulicę Słubicką. Po wspólnej wieczerzy wigilijnej rozdał moc prezentów dzieciom i ich opiekunom. Radości dzieci nie było końca, uśmiechnięte twarze aż promieniały.

Pomysłodawcą akcji jest zmarły tragicznie pracownik legnickiej huty, jego koledzy kontynuują jego dzieło. Podczas spotkań i imprez zbierają pieniądze, które przeznaczają na prezenty i opłatę wyjazdów zimowych i wakacyjnych dla dzieci.

Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ulicy Słubickiej to miejsce, w którym wszystkie dzieci wiedzą, że hutniczy Mikołaj nigdy o nich nie zapomni. Dzięki niemu, hutniczej „Solidarności” i wszystkim którzy wspierają akcję, uśmiechy goszczą na twarzach mieszkańców placówki. Uśmiechy tak ważne w magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia, czasie w którym każdy powinien poczuć, że nie jest na świecie sam.

LS

 
Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com