Strajku w MPK nie będzie. Jest porozumienie

Jest porozumienie pomiędzy zarządem miejskiej spółki przewozowej a zakładową Solidarnością. Strony spotkały się we wtorek (23 kwietnia)  w południe i wypracowały trudny kompromis. Mimo że niemożliwe było zrealizowanie wszystkich postulatów, załoga i prezes MPK odetchnęli z ulgą.

Efekt dzisiejszych rozmów to porozumienie dotyczące podwyżek. Strony zgodziły się na podniesienie wynagrodzenia o 400 złotych brutto dla każdego pracownika z wyrównaniem od marca. Druga składowa to nagroda świąteczna przyznawana z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Tu również udało się wywalczyć po 400 zł brutto. W okresie letnim kierowcy mogą też nie nosić krawatów, które są częścią uniformu i dotychczas były obowiązkowe.

– Najbardziej cieszy, że udało nam się wywalczyć tę podwyżkę i nagrody dla wszystkich pracowników firmy, a nie jak wcześniej proponował zarząd, tylko dla kierowców – mówi Leszek Buzdygan, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność. – To trudny kompromis, ale w ostatnim czasie wszyscy byliśmy już zmęczeni tym sporem.

KIG

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com