Byli opozycjoniści pojadą pociągiem KD za pół ceny

Od 12 lutego działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych będą mogły korzystać z 50-proc. ulgi w pociągach Kolei Dolnośląskich.
 
Wprowadzenie nowej taryfy przez regionalnego przewoźnika to inicjatywa zarządu województwa Dolnośląskiego. Ulga będzie obowiązywać we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich z wyłączeniem połączeń specjalnych i Pociągu do Kultury Wrocław – Berlin  – Wrocław.- Ulgą będą objęte bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych – wyjaśnia Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Bilety będzie  można kupić w kasach biletowych, Biurach Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich, u obsługi pociągu, a także online na platformie KOLEO.

Zgodnie z ustawą, działaczem opozycji antykomunistycznej jest osoba, która w okresie od dnia 1 stycznia 1956 do dnia 4 czerwca 1989 , łącznie przez co najmniej 12 miesięcy prowadziła, w ramach struktur zorganizowanych lub we współpracy z nimi, zagrożoną odpowiedzialnością karną, działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania politycznych praw człowieka w Polsce.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com