Komisja Krajowa ropoczęła obrady w Lubinie

Wręczenie odznaki Zasłużony dla NSZZ „Solidarność” dla Jerzego Langera oraz pośmiertnie dla Janusza Łaznowskiego rozpoczęło posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Soldiarność” w Lubinie. 
Komisja Krajowa przyjęła także stanowisko w sprawie Zbrodni Lubińskiej.

31 sieprnia 1982 roku, mieszkańcy Lubina wyszli na ulice swego miasta, aby uczcić drugą rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” i zaprotestować przeciw wprowadzeniu stanu wojennego. Pokojowa manifestacja spotkała się z brutalną akcją milicji i ZOMO. Od kul zginęli wówczas Michał Adamowicz, Mieczysław Poźniak i Andrzej Trajkowski, a kilkanaście osób zostało rannych.

Dziś w przededniu 35. rocznicy tej zbrodni Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” składa hołd wszystkim, którzy w tamtym czasie odważyli się, nie bacząc na zagrożenie, stanąć w obronie internowanych, w obronie zdelegalizowanego Związku, w obronie wartości, które ten Związek reprezentuje. 

Żyjąc dziś w wolnym i suwerennym kraju winni jesteśmy wdzięczność i pamięć ofiarom wszystkich dramatycznych wydarzeń sprzed 1980 roku. To ich poświęcenie zbudowało fundament niepodległej Ojczyzny. Nigdy o nich nie zapomnimy. 

Cześć i chwała bohaterom.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com