Zabieg kardiochirurgiczny wstrzymał wykonanie kary

Sprawa Jana M. skazanego prawomocnym wyrokiem do odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności znów napisała nowy scenariusz. Wrocławski Sąd Okręgowy przychylił się do wniosku byłego milicjanta o wstrzymanie wykonania zasądzonej kary ze względu na konieczną i pilną – w ocenie pełnomocnika Jana M. – operację kardiochirurgiczną. Sąd zezwolił na odroczenie kary więzienia pod warunkiem dostarczenia przez skazanego dodatkowej opinii biegłych lekarzy sądowych.

Skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie akcją ZOMO podczas Zbrodni Lubińskiej w sierpniu 1982r., Jan M. miał stawić się 25 maja br. w zakładzie karnym w Łodzi wyposażonym w szpitalny oddział. Tam, były milicjant miał odbyć karę 3,5 roku bezwzględnego więzienia. W wyznaczonym dniu jednak się nie stawił, a później w sądzie jego pełnomocnik złożył wniosek o wstrzymanie wykonania tej kary. Na dzisiejszym posiedzeniu sąd przychylił się do tego wniosku.

Po zapoznaniu się z dodatkową dokumentacją lekarską, sąd wstrzymał wykonanie kary pozbawienia wolności wobec skazanego do czasu sporządzenia uzupełniającej opinii przez biegłych lekarzy. Sąd dopuścił opinię biegłych lekarzy Zakładu Medycyny Sądowej, tych, ktorzy poprzednio sporządzali opinię, na okoliczność tego, że aktualnie skazany ma skierowanie do szpitala na przeprowadzenie zabiegu kardiochirurgicznego. I ta okoliczność spowodowała wstrzymanie wykonania kary. Po otrzymaniu tej uzupełniającej opinii sąd oczywiście podejmie dalsze czynności w tej sprawie – powiedział Radiu Elka sędzia Marek Poteralski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Biegli lekarze mają teraz 30 dni na sporządzenie uzupełniającej opinii na temat stanu zdrowia skazanego Jana M. –

Można powiedzieć, że od dzisiaj przez najbliższy miesiąc w tej sprawie nie zapadnie żadna wiążąca decyzja, poza tym, że biegli otrzymają dodatkową dokumentację i będą musieli się wypowiedzieć na temat tego, czy w aktualnym stanie zdrowia skazany Jan M. może odbywać karę pozbawienia wolności – dodaje na koniec rzecznik wrocławskiego sądu.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com