W Parszowicach uczcimy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę

23 października 2016 o godz. 14.00 w kościele p. w. Św. Rodziny w Parszowicach będzie miała miejsce uroczystość religijno-patriotyczna ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w 32 rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

W tym roku już po raz jedenasty wierni zgromadzą się, aby uczcić pamięć błogosławionego. Uczestnicy uroczystości będą mieli okazję wziąć udział w Mszy św. z ucałowaniem relikwii, wysłuchać koncertu patriotycznego w wykonaniu: Aleksandry Lisowskiej – Sopran z towarzyszeniem Wrocław Brass Quintet oraz obejrzeć wystawę plastyczną i fotograficzną poświęconą życiu Księdza Jerzego.

Na uczestników uroczystości czekają także inne atrakcje, m. in. okazjonalny kalendarz, jako pamiątka z uroczystości, poczęstunek oraz wspólne zdjęcie. Nie zabraknie też innych stoisk, swój udział zapowiedziała Fundacja Przystań ze Ścinawy, a specjalnie dla dzieci pojawią się okoliczni kramarze.

28 maja 1972 bł. Ks. Jerzy przyjął święcenia z rąk Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze św. Jana w Warszawie, a już 4 czerwca 1972 roku w kościele w Parszowicach razem ze swoim kolegą Bogdanem Liniewskim odprawili jedną z pierwszych Mszy Św. tuż po święceniach. O tym fakcie przypominają pamiątkowe tablice w kościele.

Od 2005 roku w tym właśnie miejscu gromadzą się licznie wierni, członkowie Solidarności Zagłębia Miedziowego oraz przedstawiciele wielu środowisk ludzi pracy, by upraszać wstawiennictwo Ks. Jerzego – patrona ludzi pracy, a od 2014 roku oficjalnego patrona „Solidarności”. 15 października 2010 roku kościół w Parszowicach otrzymał na własność relikwie błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

Warto wspomnieć, że w Parszowicach żyją do dziś osoby, które osobiście znały i gościły w swoim domu Bł. Jerzego. Błogosławiony Jerzy przyciąga wielu ludzi, od ubiegłego roku zrodziła się nowa tradycja, w dniu jego wspomnienia do kościoła w Parszowicach, przybywa z Lubina pieszo i na rowerach grupa ze Stowarzyszenia „Wędrowiec” a ze Ścinawy grupa biegaczy z KS Start Ścinawa. To kolejny pomysł na uczczenie pamięci Ks. Jerzego, którego ślady obecności są w Parszowicach bardzo namacalne.

http://www.diecezja.legnica.pl/

Popiełuszko zaproszenie Popiełuszko zaproszenie 1 Popiełuszko plakat

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com